Translate

2021. gada 6. decembris

4. Eiropas izglītības samits

2021. gada 9. decembrī plkst. 10.30 (pēc Latvijas laika) jau ceturto reizi notiks Eiropas izglītības samits. Šajā gadā sanāksme notiks tiešsaistē un tās tēma ir “Eiropas izglītības nākamā desmitgade”.

Samitu vadīs Eiropas Savienības Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija Gabriela. Dalībnieki no visas Eiropas Savienības diskutēs par vienotu redzējumu mūsdienīgākai un iekļaujošākai Eiropas izglītības un mācību nozarei, īpašu uzmanību pievērošot digitālajai un vides aizsardzības pārejai.

Pasākuma laikā diskutēs par šādiem tematiem:

  1. Eiropas stratēģija universitātēm;
  2. skolotāju un skolēnu labklājība;
  3. iekļaujoša izglītība;
  4. izglītības sistēmas digitālā pārveida Eiropā;
  5. izglītība aktīvas pilsonības veicināšanai;
  6.  vides aizsardzība un ilgtspējība izglītībā;
  7. izglītības globālā dimensija;
  8. nākotnes tendences un attīstība izglītības jomā.
Programma pieejama Eiropas Komisijas mājaslapā.
Iepriekšēja pieteikšanās pasākumam nav nepieciešama.
Pasākumu tiešsaistē varēs vērot šeit
Aktuālajai informācijai iespējams sekot līdzi arī ErasmusFacebook un Twitter sociālo tīklu kontos.

2021. gada 22. novembris

Darbaspēka piesaistes pasākums Darbs un karjera Latvijā

Darbaspēka piesaistes pasākums Darbs un karjera Latvijā

Jau otro reizi šogad NVA EURES projekta ietvaros rīko tiešsaistes pasākumu Darbs un karjera Latvijā.

Tā ietvaros 1. decembrī katram uzņēmumam ir iespēja piedāvāt vakances un tiešsaistē satikt potenciālos darba ņēmējus no ES valstīm.

Rīgas un Vidzemes reģiona NVO pieredzes apmaiņas un tīklošanās konference

Lai iepazīstinātu Rīgas nevalstiskās organizācijas (NVO) ar Vidzemes reģiona pašvaldību un NVO sadarbību, ceturtdien, 2021. gada 25. novembrī no plkst. 15.00 līdz 18.00 tiešsaistē notiks pieredzes apmaiņas un tīklošanās konference.

Tiešsaistes konferences ietvaros Rīgas un Vidzemes reģiona pašvaldību un NVO pārstāvji dalīsies pieredzē un labajā praksē par nevalstiskā sektora un pašvaldību sadarbības modeļiem, kopīgi īstenotajiem pasākumiem un partnerības stiprināšanu.

Pasākuma ievadā, iepazīstinot ar NVO nama darbību un misiju, dalībniekus uzrunās RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes Sabiedrības integrācijas un līdzdalības nodaļas NVO atbalsta sektora vadītājs Dzintars Koks.

Ar Vidzemes reģiona NVO saimi, darbības pieredzi un NVO atbalsta aktivitātēm iepazīstinās nodibinājuma “Valmieras novada fonds” vadītāja Patrīcija Siliņa. Valmieras, Alūksnes, Gulbenes un Cēsu pašvaldību pārstāvji dalīsies sadarbības pieredzē ar šo novadu biedrībām un nodibinājumiem, stāstīs, kā veicina to darbības attīstību un kapacitātes stiprināšanu. Savukārt aktīvu biedrību pārstāvji Valmierā, Gulbenē, Cēsīs, Alūksnē un Apē prezentēs savus labās prakses piemērus – sasniegumus un pasākumus, ar kuriem lepojas.

SEMINĀRS PAR 2021. GADA ĪSTERMIŅA MOBILITĀTES PROJEKTU ĪSTENOŠANU (KA122-ADU)

 
DATUMS: 23.11.2021.
LAIKS: 10:00-12:00
JOMA: Pieaugušo izglītības sektors (ADU)
TEMATS: Seminārs par 2021. gada īstermiņa mobilitātes projektu īstenošanu (KA122-ADU)
 
Seminārs notika tiešsaistē Zoom platformā un tajos projektu īstenotāji saņēma vērtīgu informāciju par projekta īstenošanas nosacījumiem un praktiskiem aspektiem, tai skaitā par sagatavošanos projekta īstenošanai, finansējumu, kvalitatīvu mobilitāšu īstenošanu un projekta rezultātu komunikācijas aktivitātēm.

2021. gada 6. novembris

Vebinārs par radošo tiešsaistes sadarbības rīku "Canva"

Canva ir lielisks rīks skolotājam, kas palīdz veikt dažādus darbus, piedāvājot jau gatavas veidnes plānotājiem, stundu plāniem, laboratorijas darbiem, plakātiem, prezentācijām un vēl daudz citām iecerēm un veicamajiem darbiem. Izmantojot gatavās veidnes, gan skolotājam, gan skolēnam ir iespējams ātrāk izveidot kvalitatīvu un vizuāli pievilcīgu darbu. Vebināra laikā Ineta Lielkalne parādīs Canvas iespējas, dalīsies pieredzē, kā izmantot

Vispārīgi par mācībām

Tēma: “Radošā sadarbība ar tiešsaistes rīku “Canva””
Laiks: 2021. gada 23. novembris, 18.00
Norises vieta: tiešsaistes platforma ZOOM (pamācība, kā lietot ZOOM)
Nepieciešamais aprīkojums: dators/ viedierīce ar pieslēgumu internetam, stabils interneta savienojums

2021. gada 1. novembris

Semināru materiāli Klimata un vides programmas projektu īstenotājiem

2021. gada 24. septembrī un 8. oktobrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) organizēja informatīvos seminārus Norvēģijas grantu Klimata un vides programmas projektu īstenotājiem.

Semināru dalībnieki ieguva informāciju par prasībām, kādas jāievēro īstenojot projektus, veicot izmaksas un gatavojot atskaites, kā arī uzzināja aktualitātes un jaunākās likumdošanas izmaiņas iepirkumu organizēšanā. Tāpat tika sniegts ieskats par publicitātes prasībām un pastāstīts par iespējām organizēt divpusējās sadarbības fonda finansētas iniciatīvas.

VARAM 24. septembra prezentācijas varat atrast šeit un 8. oktobra prezentācijas varat atrast šeit, apakšsadaļā “Informatīvo semināru materiāli”.

2021. gada 30. oktobris

Aktuālā informācija par epidemioloģiskajām drošības prasībām

Turpinoties ārkārtējai situācijai un pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai, esam apkopojuši aktuālākos valsts institūciju materiālus, kas aktuāli arī nevalstiskajam sektoram. Aicinām iepazīties ar aktuālāko informāciju un dalīties ar to ar savām mērķgrupām! Aicinām būt atbildīgiem un rādīt piemēru arī sabiedrībai kopumā!

2021. gada 29. oktobris

Latvijas zinātnes stratēģiskais pozicionējums

rl

Stratēģiskais pozicionējums veidots ciešā sadarbībā ar visu zinātnes nozaru pārstāvjiem — pētniekiem, institūcijām, valsts pārvaldes pārstāvjiem — ņemot vērā

(a) ekonomiskās, sociālās, politiskās, kultūras, likumdošanas un vides izmaiņas un tendences Latvijā un pasaulē;
(b) iecerēto zinātnes un pētniecības stratēģisko attīstību Latvijā saistībā ar valsts ekonomiskās attīstības stratēģiju;
(c) Eiropas Savienības nostādnes un atbalsta prioritātes zinātnes un pētniecības attīstībā;
(d) unikālās iespējas, ko augstākminētie faktori rada Latvijas zinātnei.

Pozicionējuma pamatā ir Latvijas zinātnes kopējais naratīvs — vēstījumu sistēma un koncentrēts stāsts par Latvijas zinātni. Zinātnes kopējie naratīvi vienlīdz attiecas uz visām Latvijas zinātnes nozarēm. Tās ir četras stratēģiski nozīmīgas, vienojošas un vienlaikus atšķirību un vērtības piedāvājumu artikulējošas tēmas, kuras vēlams kultivēt rīcībpolitikas plānošanā un realizācijā, zinātnes stratēģiskajā komunikācijā un iespēju robežās — ikvienas zinātnes aktivitātes interpretācijā starptautiskajos tirgos, lai mērķtiecīgi un sistemātiski veidotu vēlamo priekšstatu kopumu par Latvijas zinātni (un mobilizētu zinātnes sabiedrību zinātnes veiktspējas un konkurētspējas palielināšanai).

Līdzās kopējiem naratīviem, izstrādāti arī vēstījumu sistēma un saistītie naratīvi katrai no sešām zinātnes nozarēm. Tie uzsver trīs attiecīgo nozari vienojošus un nozares nākotnes vērtību palielinošus priekšstatus, kurus ieteicams izcelt nozares ietvaros.

Stratēģiskais pozicionējums starptautiskajos tirgos ir pamats Latvijas zinātnes nākotnes vērtības piedāvājuma veidošanai un stratēģiskajai attīstībai.
Tas izceļ Latvijas zinātnes nākotnes konkurētspējai svarīgākās tēmas un vēlami sasniedzamo situāciju — pozīciju, kuru vēlamies ieņemt esošo un potenciālo sadarbības partneru, klientu un plašākas zinātnes sabiedrības uztverē.

Latvijas zinātnes stratēģiskais pozicionējums tapis, Izglītības un zinātnes ministrijai sadarbojoties ar Dr.hist., asoc.prof., vadošo pētnieku Gati Krūmiņu (Vidzemes Augstskola) un komunikācijas stratēģi Zigurdu Zaķi (SIA Dzeltenā Zemūdene).

Stratēģiskais pozicionējums ārvalstīs, tā komunikācijas materiāli un video publicēti šeit.

URL: https://www.izm.gov.lv/lv/latvijas-zinatnes-strategiskais-pozicionejums

Šeit pieejami video YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=gGaN8xlyy4E&list=PL-l5ANvmk5hgWs3Id3oz8QscstcivCuxk 

JAUTĀJUMI UN ATZIŅAS:

Inese Čakstiņa-Dzērve: Zinošas sabiedrības pamatā ir zināšanas, ko iegūstam skolā. Vai tā varētu būt, ka jāpievērš arī uzmanība zinātnes komunikācijai tieši skolās? Varbūt pārskatīt izglītibas saturu un ekzakto zinātņu priekšmetu atjaunošanu senākajā līmenī? Manuprāt, tas ir dīvaini, ka matemātika jāmācās 3 Gadus vidusskolā, tajā paša laikā ķīmija, fizika, bioloģija ir tikai 1 vai 2 gadi. Plus vēl papildus izglītojošie ursi skolotājiem, lai viņiem nav bail runāt par jaunām tēmām.

Zigurs Zaķis: Jā, skolas ir pamatu pamats! Gan attiecībā uz skolēniem, gan arī (netieši) – arī veidojot ieinteresētību un izpratni viņu ģimenēs, un viens no zināšanu centriem lokāli, novadu līmenī. Šodien gan vairāk (vismaz es) fokusējot uz starptautisko komunikāciju. Par skolu lomu runājām arī pirms nedēļas, Vidzemes Augstskolas seminārā skolotājiem. Arī par nepieciešamību palielināt skolotāju lomu zinātnes komunikācijā, skolās un plašākā vietējā sabiedrībā, un palīdzēt viņiem to paveikt.

Laura Bižinska: Ir izveidoti dažādi materiāli skolu jaunatnei, kurus var atrast šeit : https://www.izm.gov.lv/lv/materiali-jauniesiem  1) Ieraksti no sarunām ar zinātniekiem 2) Skaidrojoši video par vakcīnu darbību 2) Video cikls par pētniecības aizraujošo dabu. Šeit reklāmas rullītis par materiāliem jauniešiem https://www.facebook.com/Izglitibas.ministrija/videos/420639609416583   ar kuru varat padalīties, ja vēlaties. Šonedēļ tika palaists. Vairāk par konferenci "Skola un zinātne" https://va.lv/lv/jaunakais/zinas/12-konference-praktisks-seminars-pedagogiem-skola-un-zinatne  ieraksts pieejams YouTube https://www.youtube.com/watch?v=bqY8rR7MjIs . Mērķa grupu pētījums pieejams šeit https://www.izm.gov.lv/lv/zinatnes-merka-grupu-petijums . 

 

29 октября «Исследования для импакт проектов»

16:00–17:30 / Ютюб трансляция: https://youtu.be/2giajcjtfgo 

Сегодня   в российском образовании реализуются   не только ведомственные проекты развития. Растет число общественно-значимых   инициатив, реализуемых или поддерживаемых Институтами развития, Некоммерческими организациями, Благотворительными Фондами.  Для них опора на исследовательские данные является условием правильного выбора приоритетов, отбора проектов и инструментов, а оценка социальных эффектов, импакта – необходимым элементом управления. На Круглом столе молодые ученые познакомятся с примерами таких инициатив и практиками их работы с исследованиями,   узнают о возможностях  сотрудничества с лидерами сектора социальных инициатив и импакт-инвестиций в образовании. 

 Косарецкий С.Г(ВШЭ), Алашкевич М.Ю., управляющий директор Блока агента Правительства Российской Федерации, ВЭБ.РФ, Коляда С.М., руководитель Департамента коммуникаций АНО "Россия - страна возможностей", Галиев А. А., вице-президент Рыбаков Фонд, Малеванов Е.Ю., Директор проектов, центра проектов направления «Молодые профессионалы» АСИ

29 октября «Перспективы госпитальной педагогики»

16:00–17:30 / Ссылка на подключение: meet.google.com/iej-wrms-yya

Вопросам обучения и в целом социальной поддержки детей, находящихся в трудной жизненной ситуации, в том числе связанной с прохождением длительного и тяжелого лечения в медицинских стационарах, сегодня уделяется большое внимание со стороны государства и общества.

Важным вектором развития госпитальной педагогики в рамках модели проекта госпитальных школ России «УчимЗнаем» сегодня является объединение усилий экспертов-практиков – педагогов, работающих с длительно болеющими детьми, и специалистов высшей школы для глубокого понимания жизненной ситуации, в которой оказывается ребенок и его семья, и того, как выстраивается с ними педагогическая работа.

Участникам круглого стола, который объединит профессиональное сообщество в рамках данной темы, будут также представлены образцы лучших педагогических практик в области обучения детей, находящихся на длительном лечении. 

Иван Гусев, руководитель службы развития кадрового потенциала проекта госпитальных школ России «УчимЗнаем», Екатерина Зорина, руководитель службы психолого-педагогического сопровождения проекта «УчимЗнаем», педагог-психолог, кандидат психологических наук (ОСП ГБОУ Школа №109, город Москва, НМИЦ ДГОИ имени Дмитрия Рогачева, РДКБ, ЛРНЦ, Проектный офис «УчимЗнаем»), Александр Лоскутов, учитель-тьютор (физика, дополнительное образование), методист, руководитель программ профессионального развития молодых специалистов флагманской площадки проекта «УчимЗнаем», кандидат педагогических наук (ОСП ГБОУ Школа №109, город Москва, НМИЦ ДГОИ имени Дмитрия Рогачева, Проектный офис «УчимЗнаем»)

29 октября 2021 года «Ученые-практики. Какие исследования нужны современной школе?»

14:15 – 15:45 / Ютюб трансляция: https://youtu.be/yxZkdyS_kYY

В современных условиях развития общества, модернизации и совершенствования системы образования роль педагога-исследователя становится все более важной. В то же время, особую актуальность приобретает роль директора-управленца как организатора исследовательского образования.

На круглом столе мы предлагаем обсудить:

  • Место и роль исследовательской деятельности педагога в структуре его профессиональной педагогической деятельности.
    ·Создание оптимальных условий для самореализации и развития педагогов.
    ·  Роль управленца в организации исследовательской деятельности школы. Становление педагогов-исследователей с позиции директора школы.
    ·  Переход от познавательной потребности к мотивации и поиску исследовательских решений, развитию исследовательского потенциала педагогов и управленцев.
    ·  Творческий подход на пути к открытиям.

Марголис А.А. (ректор МГППУ), Голубицкий А.В.- директор МБОУ СОШ «Школа будущего», Мокринский М.Г. -директор школы-пансиона "Летово", Фишбейн Д.Е.  -директор лицея НИУ ВШЭ, Наумов Л.А.- председатель управляющего совета школы "Школа № 1505 "Преображенская", Леонтович А.В. - директор университетской гимназии МГУ

29 октября «Доказательный подход к исследованиям в образовании»

12:30–14:00 / Ссылка на подключение: meet.google.com/aoo-xwrb-jeq

На встрече эксперты проанализируют возможности применения исследовательских подходов и инструментов в образовательной среде с нескольких методологических позиций: исследователя в образовании, субъекта образовательных отношений, высшей школы, государственного управления.    

Участники мероприятия ответят на вопросы: что такое доказательная политика в образовании,  каким образом исследовательские методы могут быть интегрированы в работу высшей и средней школы в интересах субъектов образовательных отношений; как НКО могут изучать результаты своих интервенций в высшей и средней школе. 

Татьяна Подушкина, руководитель Центра доказательного социального проектирования МГППУ, Наталья Гладких, кандидат психологических наук, ведущий эксперт Центр технологических инноваций НИУ ВШЭ, Галина Владимировна Семья – доктор психологических наук, профессор кафедры возрастной психологии имени профессора Л.Ф. Обуховой МГППУ, Алексей Газарян – консультант по социальным и благотворительным проектам, методолог Центра доказательного социального проектирования МГППУ, Алексей Егоров - соруководитель образовательной программы «Доказательное развитие образования», академический руководитель образовательной программы «Доказательная образовательная политика» НИУ ВШЭ, Наталья Бусыгина – кандидат психологических наук, доцент кафедры индивидуальной и групповой психотерапии факультета "Консультативная и клиническая психология" МГППУ

2021. gada 24. septembris

Protesta akcija klimata nevienlīdzībai

"Mēs visā pasaulē esam vienoti cīņā par klimata taisnīgumu, taču mums arī jāatzīst, ka katrai valstij ir atšķirīgas problēmas, un mēs Latvijā nepiedzīvojam klimata krīzi tādā pat apmērā, kā t.s. MAPA - visvairāk skartās tautas un teritorijas. Ziemeļu puslodes vadošo valstu koloniālisms, imperiālisms, sistēmiska netaisnība un alkatība jau vēsturiski izraisījusi MAPA iznīcību, kas arī aktīvi veicinājis globālo sasilšanu. Gan COVID-19 pandēmijas ietvaros, gan klimata krīzes laikā, gan arī ikkatrā krīzē pasaules vēsturē MAPA tiek sistemātiski ekspluatētas un atstātas bez atbalsta. Pienācis laiks vides un citu jomu aktīvistiem apvienoties, lai mēs kopā skaļāk paustu iebildumus pret klimata nevienlīdzību. Šobrīd MAPA cieš pasaules bagātāko valstu elites vēsturisko netaisnību dēļ. Vērienīgi bagātāko valstu emisiju samazinājumi, vakcīnu godīga sadale, nabadzīgāko valstu parādu dzēšana un finansējuma palielināšana klimata jomā ir tikai sākums. Kopā mēs varam cīnīties par taisnīgu nākotni, kurā neviens netiek atstāts novārtā. Pilsoniskās aktivitātes vēsturiskās uzvaras ir pierādījušas, ka jaunatnei jāpievienojas šai daudzu paaudžu cīņai par labāku nākotni visiem – nākotni, kurā prioritātes ir cilvēki un vide.” /Fridays for Future Latvia/

Lai piedalītos protesta akcijā klātienē, nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu.

2021. gada 17. septembris

Dalība projekta SimGames rokasgrāmatas tiešsaistes atklāšanā

Vidzemes Augstskolas projekta "Simulāciju spēles stratēģiskajā komunikācijā" (SimGames) komanda aicina pievienoties uz rokasgrāmatas “SOCIAL SIMULATIONS IN COMMUNICATION STUDIES: Creating a Simulation Scenario of an Environmental Problem” atklāšanu tiešsaistē 21. septembrī plkst. 16:00.

Šī rokasgrāmata ir izstrādāta pedagogiem, kuri vēlas atklāt sociālās simulācijas potenciālu kā efektīvu mācību metodi, lai uzlabotu skolēnu transversālās prasmes jauktajā mācību vidē. Grāmata ir trīs Baltijas valstu universitāšu kopdarbs: Vidzemes Augstskola (Latvija), Tartu Universitāte (Igaunija) un Viļņas Universitāte (Lietuva). Tas sniedz gan teorētisku, gan empīrisku ieskatu aizraujošajā sociālo simulāciju pasaulē, un lielā mērā balstās uz pieredzi, ko rokasgrāmatas autori apkopoja 3 gadu sadarbības projekta laikā un vairākos sociālās simulācijas scenāriju izstrādes un testēšanas posmos.

Atklāšanas pasākumā mēs iepazīstināsim arī ar četriem sociālās simulācijas scenārijiem, kurus ir izstrādājusi projekta komanda un kuri ir pieejami tiešsaistē kā gatavi lietošanai mācību materiāli katram pedagogam, kurš vēlas izpētīt sociālās simulācijas kā mācību metodes potenciālu.

Rokasgrāmata un sociālās simulācijas scenāriji ir sastādīti Eiropas Savienības Erasmus+ programmas KA2 ietvaros: Sadarbība inovācijām un labas prakses apmaiņa Stratēģiskās partnerības augstākās izglītības projektam “Simulācijas spēles stratēģiskajā komunikācijā” (SimGames, 2018-1-LV01) -KA203-046981). 

Saite uz tiešsaites pasākumu:

https://va.webex.com/webappng/sites/va/meeting/download/ae49137db59842fb9bf385caccd725a0?siteurl=va&MTID=m9f0202b4e95c06afdd33b0c9debc2bf5

Tiešsaites numurs: 2392 580 9085

Parole: c9HGbFwu25j

! Pasākums notiks angļu valodā !

Avots šeit

2021. gada 13. septembris

Erasmus dienas 2021 (#ErasmusDays)

No 14. līdz 16. oktobrim visā Eiropā un ārpus tās tiks svinētas Erasmus dienas 2021 (#ErasmusDays). Svinības būs vērstas uz jaunās Eiropas Savienības (ES) programmas “Erasmus+” 2021. – 2027. gada mērķiem, kā arī iekļaušanas, vides aizsardzības, digitālās transformācijas un līdzdalības demokrātiskajā dzīvē tēmām. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jauniešus būt aktīviem un piedalīties tiešsaistes un klātienes pasākumos, bet darbā ar jaunatni iesaistītos apmeklēt JSPA starptautisko konferenci. 

Trīs dienu garumā dažādos #ErasmusDays pasākumos un aktivitātēs jaunieši un jaunatnes jomā iesaistītie visā Eiropā, tostarp arī Latvijā, runās par Eiropas vērtībām, mobilitātes ieguvumiem un programmas “Erasmus+” projektu iespējām un ietekmi, informējot par sasniegumiem ikvienu iedzīvotāju, uzņēmēju un politikas veidotāju. Pērn Erasmus dienu ietvaros kopumā tika organizēti 5 024 pasākumi 84 valstīs.

Visus Erasmus dienu pasākumus iespējams redzēt interaktīvā kartē tīmekļa vietnē www.erasmusdays.eu .

2021. gada 7. septembris

Kā NVO slēgt līgumus ar nodarbinātajiem, ievērojot izmaiņas likumdošanā

Vebinārs “Kā NVO slēgt līgumus ar nodarbinātajiem, ievērojot izmaiņas likumdošanā?”.
Zoom platformā
TYrešdien, 2021. gada 15.septembrī no plkst. 15.00 līdz 18.00.

Semināru vada Linda Miezīte, lektore, praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības finanšu un juridiskajos jautājumos. Praktiska pieredze grāmatvedības uzskaitē maziem un vidējiem uzņēmumiem, biedrībām, individuālajiem komersantiem un pašnodarbinātām personām.

Semināra programmā:
• kas ir nodarbinātais?
• kāda ir pakalpojuma, darba būtība?
• nodarbinātības iespējas – līgumi: darba, uzņēmuma, autoratlīdzības līgumi; noteikumi no 01.07.2021 par atalgojumu, pakalpojuma cenu u.c.;
• pakalpojumu sniedzēji biedrībai; kādiem dokumentiem ir jābūt iesniegtiem un kā pārbaudīt, lai nerastos papildu maksājumi;
• atskaites un informācijas sniegšana Valsts ieņēmumu dienestam par nodarbinātajiem;
• citi jautājumi, kas aktuāli biedrībām.

Dalība NORD+ sagatavošanās vizītēm

2021. gada 7. septembrī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) rīkoja informatīvu tiešsaistes semināru izglītības iestāžu un organizāciju pārstāvjiem, kuri plāno iesniegt pieteikumus sagatavošanas vizītēm Nordplus "Jauniešu izglītības", "Pieaugušo izglītības" un "Ziemeļvalstu valodu" programmās.

Semināra dalībnieki saņēma pamatinformāciju par Nordplus programmu, sagatavošanas vizīšu pieteikumu iesniegšanas nosacījumiem un pieteikumu aizpildīšanas prasībām Espresso sistēmā.

Semināra norises laiks: 2021. gada 7. septembrī no plkst. 11.00 līdz 13.00.

Vairāk šeit

2021. gada 31. augusts

Dalība starptautiskā klātienes spēļu festivālā GAME WAVE 2021

Jūrmalā

Pirmo reizi Latvijā un pasaulē no 24. līdz 26. septembrim Jūrmalā notiks starptautisks spēļu industrijas festivāls GAME WAVE FESTIVAL 2021, kas nodrošinās spēļu industrijas izklaides, atpūtas, biznesa un izglītības līdzsvaru lieliskai nedēļas nogalei.

Dalība ir bez maksas!

Aicināti piedalīties visi interesenti:

· Entuziasti un interesenti – nestrādājat spēļu industrijā? Uzzināsiet vairāk un lieliski pavadīsiet laiku.

· Studenti – uzlabosiet zināšanas un veidosiet jaunus kontaktus.

· Spēļu izstrādātāji – iespēja mācīties, iedvesmoties, izaicināt sevi un iegūt jaunas sadarbības iespējas.

· Spēļu un tehnoloģiju uzņēmumi – neierobežotas iespējas atrast partnerus un darbiniekus, apspriest jaunas tehnoloģijas, inovatīvus risinājumus un tendences, atklāt jaunus produktus un pakalpojumus.

Galvenie festivāla pasākumi:

· Konference;

· Game jam;

· Izstāde;

· Kontaktbiržas;

· Darba tirgus;

· Afterparty.

Vairāk par pasākumu lasiet šeit

Reģistrējies šeit

Spīkeru reģistrācija šeit.

Spēļu izdevēju reģistrācija šeit.

Partneri un sponsori: Latvijas Tehnoloģiskais centrs, Eiropas Biznesa atbalsta tīkls (Enterprise Europe Network), Baltic Explorers, Jūrmala, Visit Jurmala, Central Baltic Programme.

2021. gada 27. augusts

Kiprā norisināsies Erasmus+ seminārs pedagogiem par klimata pārmaiņām

No 2021. gada 3. līdz 5. novembrim Kipras Erasmus+ nacionālā aģentūra organizē Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas starptautiskās sadarbības pasākumu (TCA) kontaktsemināru “Climate Change - Developing Sustainability”. Semināra norise sniegs iespēju skolām atrast projekta partnerus un veicināt Erasmus+ maza mēroga partnerības projektu pieteikumu izstrādi skolu izglītības sektorā.

Seminārā aicina pieteikties vispārizglītojošo (t.sk. profesionālo ar vispārizglītojošo programmu) skolu direktorus un skolotājus, kurus interesē starptautiska sadarbība, labās prakses un pieredzes apmaiņa. Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots. Latvijas pārstāvjiem seminārā ir pieejamas 3 vietas. Pasākuma darba valoda – angļu valoda.

Pieteikuma iesniegšanas termiņš ir 2021. gada 15. septembris.

Semināram var pieteikties, aizpildot tiešsaistes pieteikuma veidlapu, un vienlaikus nosūtot dalībnieka CV Europass formātā uz e-pasta adresi: vineta.straume@viaa.gov.lv. Veidlapa jāaizpilda angļu valodā. Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizēs dalībnieku atlasi, balstoties uz pieteikuma veidlapās norādīto informāciju. Pieteikumu vērtēšanas kritēriji atrodami Erasmus+ Starptautisko pasākumu (TCA) sadaļā dokumenti un veidlapas.

Atbalstītajiem dalībniekiem pēc atgriešanās tiks segti ceļa izdevumi atbilstoši Eiropas Komisijas noteiktajām maksimālajām ceļa izdevumu likmēm atbilstošajam attālumam, nepārsniedzot 360 eiro. Uzturēšanās (3 naktis) un ēdināšana semināra laikā tiks nodrošināta. Citas izmaksas sedz pārstāvētā organizācija vai dalībnieks.

Plašāku informāciju par semināru var iegūt šeit. Lūdzam iepazīties ar svarīgu informāciju par Erasmus+ TCA pasākumiem šeit. Pasākums tiek finansēts 2020. gada Erasmus+ TCA konkursa budžeta ietvaros.

 
 

2021. gada 26. augusts

Oracle mākoņu platformas "always free" resursu izmantošana atvērto tehnoloģiju projektiem

 
 

Oracle risinājumu arhitekts Edgars Ruņģis 2021. gada 9. septembrī plkst. 16.00 uzstāsies ar prezentāciju "Oracle mākoņu platformas "always free" resursu izmantošana atvērto tehnoloģiju projektiem".

Prezentācijā tiks aplūkoti Oracle mākoņu platformas “always free” infrastruktūras resursi kā arī to izmantošanas piemēri atvērto tehnoloģiju  projektos. Papildus tiks aplūkots arī MySQL datubāzes mākoņpakalpojums, kas pateicoties jaunajai HeatWave tehnoģijai būtiski paplašina MySQL datubāze izmantošanu analītiskiem lietojumiem.

Aicinām seminārā piedalīties programmatūras izstrādātājus, IT ekspertus, IT projektu plānotājus un vadītājus, IT nodaļu un IT uzņēmumu vadītājus, kā arī ar datu analītiku saistītus speciālistus gan no valsts pārvaldes, gan no privātā sektora. Seminārā aicinām piedalīties arī izglītības iestāžu pārstāvjus un izglītības iestāžu IT ekspertus, būs iespēja uzzināt par bezmaksas rīku lietošanas iespējām studentu laboratoriju nodrošināšanai.

2021. gada 24. augusts

Game Wawe Festival 2021

Sveicināti,

2021.g. 24.-26. septembrī Jūrmalā notiks “Game Wawe Festival 2021”, kura ietvaros, sadarbībā ar Rīgas Gētes institūtu, tiek organizēts pasākums “Game Jam” ar devīzi “Slow Culture“ (lēnā kultūra).

Aicinām piedalīties “Game Wawe Festival 2021” un pieteikties dalībai “Game Jam” pasākumā tos, kuri interesējas par spēļu izstrādi.

Parasti “Game Jam” pasākumi ir paredzēti profesionāļiem un hobija spēļu izstrādātājiem, kuri vēlas strādāt pie jaunām idejām īsā laika periodā kopā ar cilvēkiem, kurus viņi, iespējams, nepazina pirms pasākuma. “Game Jam” pasākumos inovatīvas idejas tiek nekavējoties apspriestas un realizētas kā datora vai galda spēļu demonstrācijas versijas.

Šajā pasākumā Gētes institūts vēlas izmēģināt kaut ko jaunu - uzaicināt piedalīties ne-spēļu izstrādātājus - aktīvus un sociāli orientētus cilvēkus bez pieredzes spēļu izstrādē, bet ar interesantām idejām, kuras var izmantot spēļu izstrādes profesionāļi. Tiek meklēti cilvēki, kuri vēlās piedalīties pasākumā, piedāvājot idejas spēles stāstam, dizainam u.c. nosacījumiem, un strādāt kopā ar spēļu izstrādātājiem, lai intensīvā  darbā trīs dienu laikā radītu spēļu prototipus. Šai pasākumā spēļu ne-profesionāļi gūs arī ieskatu spēļu izstrādes procesā.

Dalība ir bez maksas. Pieredze spēļu izstrādē NAV nepieciešama.

Tuvāka informācija par “Game Wawe Festival 2021”, ko organizē Latvijas Tehnoloģiskais Centrs, un reģistrēšanās dalībai: https://www.gamewave.eu/

2021. gada 18. augusts

eTwinning aktualitātes 2021./2022. mācību gadam

Tēma: “eTwinning aktualitātes 2021./2022. mācību gadam”
Laiks: 2021.gada 15. septembris, plkst. 18:00 – 19:00
Norises vieta: tiešsaistes platforma ZOOM (pamācība, kā lietot ZOOM)
Nepieciešamais aprīkojums: dators/ viedierīce ar pieslēgumu internetam, stabils interneta savienojums
Darba valoda: latviešu
Maksimālais dalībnieku skaits: 100
Vebināru vada: eTwinning Atbalsta dienesta komanda

Interesentu tikšanās par TVP migrācijas pakalpojuma iepirkumu

Projekta ietvaros izstrādāta Tīmekļvietņu vienotā platforma, kurā iespējams veidot valsts un pašvaldību iestāžu oficiālās tīmekļvietnes.

Lai sniegtu atbalstu iestādēm, kuras vēlas savas tīmekļvietnes izvietot Tīmekļvietņu vienotajā platformā, Valsts kanceleja plāno augsta beigās izsludināt iepirkumu, lai iegādātos migrācijas pakalpojumu. Atklātajā konkursā plānots piesaistīt 2-3 komersantus, kuri nodrošinātu satura migrāciju no iestāžu esošajām tīmekļvietnēm uz jaunajām Tīmekļvietņu vienotajā platformā.

Lai apspriestu plānotos iepirkuma nosacījumus, aicinām interesentus 2021. gada 23. augustā plkst.13.00 uz tiešsaistes tikšanos ar Valsts kanceleju.

Darba kārtība:

* Ieskats par Tīmekļvietņu vienoto platformu
* Iepirkumā plānotās prasības
* Interesentu jautājumi un diskusija par prasībām

Norises vieta: tiešsaistē (saite tiks nosūtīta uz pieteikuma anketā norādīto e-pasta adresi).
Sanāksme tiks ierakstīta. Piedaloties sanāksmē, piekrītat ierakstam. Ieraksts var tikt publicēts Valsts kancelejas tīmekļvietnē.

2021. gada 3. augusts

11.08.2021 - Pārruna par nākotnes sadarbību ar Valgas slimnīcu

2020.gada 29. jūlijā Valkas novada pašvaldības vadība tikās ar Valgas slimnīcas pārstāvjiem, lai pārrunātu turpmāko sadarbību veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanai Valkas novada iedzīvotājiem.

Šobrīd notiek saskaņošanas procedūra līgumam, kā rezultātā vietējiem iedzīvotājiem Valgas slimnīcā būtu pieejami ultrasonogrāfijas un rentgena pakalpojumi pēc tādas pašas sistēmas, kā Latvijā, kas iedzīvotājiem atvieglotu birokrātisko slogu izdevumu atmaksai par saņemtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem Valgā. Šis ir pirmais šāda veida līgums starp Valgas slimnīcu ar Nacionālo veselības dienestu.

Tas nozīmētu, ka Valkas novada iedzīvotājiem šie pakalpojumi būtu pieejami katru dienu “pāris soļu” attālumā Valgas slimnīcā, pēc tāda paša principa, kā Vidzemes slimnīcas poliklīnikā Valkā, kur pakalpojumi ir pieejami daudz retāk. Veicamie maksājumi būtu tādi paši kā Latvijā, kas nozīmē, ka pacientiem nebūtu jāmaksā pilna pakalpojuma cena pēc Igaunijas cenrāža vai nauda pēc tam jāmēģina atgūt. Tāpat iedzīvotājiem nebūtu jāmēro ceļš uz slimnīcu Valmierā vai citviet Latvijā.

URL: http://www.valka.lv/lv/valkas-novads-1/pasvaldiba-1/valkas-novada-pasvaldiba-parruna-nakotnes-sadarbibu-ar-valgas-slimnicu

11.08.2021 Health Institute tiekas ar Valgas slimnīcas pārstāvjiem šādos jautājumos: Izglītība. Zinātne. Tehnoloģijas.

Starptautisks klātienes spēļu festivāls GAME WAVE 2021

 Jūrmala

Pirmo reizi Latvijā un pasaulē no 24. līdz 26. septembrim Jūrmalā notiks starptautisks spēļu industrijas festivāls GAME WAVE FESTIVAL 2021, kas nodrošinās spēļu industrijas izklaides, atpūtas, biznesa un izglītības līdzsvaru lieliskai nedēļas nogalei.

Dalība ir bez maksas!

Aicināti piedalīties visi interesenti:

· Entuziasti un interesenti – nestrādājat spēļu industrijā? Uzzināsiet vairāk un lieliski pavadīsiet laiku.

· Studenti – uzlabosiet zināšanas un veidosiet jaunus kontaktus.

· Spēļu izstrādātāji – iespēja mācīties, iedvesmoties, izaicināt sevi un iegūt jaunas sadarbības iespējas.

· Spēļu un tehnoloģiju uzņēmumi – neierobežotas iespējas atrast partnerus un darbiniekus, apspriest jaunas tehnoloģijas, inovatīvus risinājumus un tendences, atklāt jaunus produktus un pakalpojumus.

Galvenie festivāla pasākumi:

· Konference;

· Game jam;

· Izstāde;

· Kontaktbiržas;

· Darba tirgus;

· Afterparty.

Vairāk par pasākumu lasiet šeit

Reģistrējies šeit

Spīkeru reģistrācija šeit.

Spēļu izdevēju reģistrācija šeit.

Partneri un sponsori: Latvijas Tehnoloģiskais centrs, Eiropas Biznesa atbalsta tīkls (Enterprise Europe Network), Baltic Explorers, Jūrmala, Visit Jurmala, Central Baltic Programme.

2021. gada 31. jūlijs

Scratch Around the World 2021 - An Online Conference for Educators

Health Institute has completed hours (to a maximum of 6 hours) of professional development by participating in the Scratch Conference hosted by the MIT Media Lab on July 22, 2021.
 

2021. gada 23. jūlijs

Memoranda padomes darba grafiks

Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes sēžu grafiks:  

  • 25. augustā plkst. 11.00-13.00 ikmēneša Memoranda padomes sēde (informācija par sēdē izskatāmajiem jautājumiem sekos drīzumā); 
  • 26. augustā plkst. 11.00-12.00 Memoranda padomes ārkārtas sēde, kurā piedalīsies Ministru prezidents A.K.Kariņš (saistībā ar šo sēdi, plānota arī jaunu organizāciju pievienošanās Memorandam, informāciju skatīt zemāk); 
  • Provizoriski 15.09.2021. plānota Memoranda padomes ārkārtas sēde par līdzdalību pašvaldībās (potenciālie ziņotāji - Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Valsts kontrole, biedrība “Latvijas Pašvaldību savienība”, biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse”, Valsts kanceleja); 
  • 29.09.2021. ikmēneša Memoranda padomes sēde.

26. augusta ārkārtas sēdes ietvaros plānota jaunu nevalstisko organizāciju pievienošanās Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memorandam.

Memoranda parakstīšana nevalstiskajai organizācijai dos iespēju:

  • piedalīties Memoranda padomes darbā – paust viedokli, iesaistoties dažādu nevalstiskajām organizācijām aktuālu jautājumu risināšanā;
  • sekmēt sadarbību ar valsts pārvaldes iestādēm;
  • izvirzīt kandidatūru balsojumā par Memoranda padomes nevalstisko organizāciju puses pārstāvjiem nākamajā darbības periodā no 2021.gada 1.novembra līdz 2023. gada 30. aprīlim.

Memoranda padomes sekretariāts aicina līdz 2021. gada 18. augustam pieteikties Memoranda parakstīšanai, aizpildot reģistrēšanās anketu.

Memoranda parakstīšana tiks organizēta divos veidos, izvēle jānorāda reģistrējoties un to nebūs iespējams mainīt:

  • Vēlamāka un ērtāka visām pusēm noteikti būtu parakstīšana ar e-parakstu - tiks dots vairāku dienu periods, kura laikā organizācijas secīgi viena pēc otras parakstīs Memorandu, laika ietvars 23.08.-25.03.2021., lai, vēlākais 26.08.2021., būtu iespējams nevalstisko organizāciju parakstīto dokumentu nodot parakstīšanai Ministru prezidentam.
  • Ja pārstāvim, kurš parakstīs Memorandu organizācijas vārdā, nav pieejams e-paraksts, tiks nodrošināta iespēja parakstīt papīra eksemplāru - būs jāierodas klātienē Ministru kabinetā, Brīvības bulvārī 36, Rīgā Valsts kancelejas noteiktā laikā, visdrīzāk 20.08.2021. vai 23.08.2021. plkst. 8.30-13.00 (datums un laiks vēl tiks precizēts, tomēr aicinu ņemt vērā šobrīd plānotās iespējas).

Parakstam no organizācijas pārstāvja obligāti jābūt, lai varētu uzskatīt, ka organizācija ir pievienojusies Memorandam. Ja kāda iemesla dēļ organizācija nevarēs nodrošināt parakstīšanu Memoranda padomes sekretariāta norādītajos laikos un veidos, šajā reizē netiks nodrošināta iespēja Memorandu parakstīt vēlāk.

2021. gada 16. jūlijs

COVID + dezinformācija = Dezinfodēmiju

Līdztekus COVID-19 pandēmijai izplatās arī dezinformācija, kas vairo pandēmijas draudus. UNESCO uzsver, ka dezinformācija par COVID-19 ir dzīvībai bīstama, jo tā izraisa neskaidrību par cilvēku drošībai svarīgām personīgajām un politiskajām izvēlēm, kas ietekmē gandrīz ikvienu cilvēku un globālo ekonomiku. UNESCO piedāvā dezinfodēmijas tipoloģiju un arī atbildes reakcijas uz to.
UNESCO dezinformācijas apzīmēšanai ir radījis terminu “dezinfodēmija” (angļu val. disinfodemic), kurā savienoti vārdi “dezinformācija” un “pandēmija”, parādot nepatiesas informācijas ietekmi uz koronavīrusa pandēmiju.

Demokrātijas festivāla kopiena

Lasi šeit
Pievienojies šeit

Sociālā kapacitāte sabiedrībā - piedalies kampaņā

Izglītības iniciatīvu centrs aicina iesaistīties kampaņā "LABAS LIETAS LAI NOTIEK!". Kampaņas mērķis ir veidot savstarpēju uzticēšanos un sociālo integrāciju, palīdzot viens otram: kopā - romi un ne - romi. Aicinām ikvienu pievienoties kampaņai un izstāstīt savus pozitīvos pieredzes stāstus video vai foto formātā, lai par tiem arī uzzina citi. Stāstus jāsūta iicbirojs@gmail.com līdz 30.septembrim. Vairāk informācijas var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 65235635. 

Kampaņa norit iniciatīvas TRUST (UZTICĒŠANĀS) ietvaros. Iniciatīvas mērķis ir izstrādāt novatorisku brīvprātīgā darba programmu pieaugušajiem – romiem un ne-romiem, pamatojoties uz starpkultūru kompetencēm un mācīšanās prasmēm, veidojot savstarpēju uzticēšanos un sociālo integrāciju. Vairāk par programmu var uzzināt šajā video.

Sociālās ietekmes pārvaldes pārskats Baltijas valstīs

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija kopā ar četrām partnerorganizācijām no Baltijas valstīm - Latvijas Jaunatnes padomi (LV), Eesti Noorteühenduste Liit (EST), Stories For Impact (EST), Geri norai (LT) kopš 2021. gada sākuma īsteno Erasmus+ projektu BALTIC: YOUTH: IMPACT. 

Projektā tika apkopoti dati no vairāk kā 50 jaunatnes organizācijām un sociālajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs, kas strādā ar jauniešiem, piemēram, jaunatnes organizācijas un padomes, studentu asociācijas un universitāšu klubi, kā arī sociālie uzņēmumi, kas strādā jaunatnes jomā. Rezultātā tika sagatavots sociālās ietekmes pārvaldes pārskats, kurā sniegts apkopojums par iepriekšējiem pētījumiem, kas veikti par sociālo ietekmi, apskatīti Baltijas valstu organizāciju labie piemēri ietekmes pārvaldībā un piedāvāti praktiski ieteikumi, kā organizācijām sākt mērīt savu sociālo ietekmi. Plašāk par projektu šeit. Pārskats pieejams šeit.

2021. gada 14. jūlijs

EPALE vēstnieks

Par EPALE vēstnieku var kļūt ikviens pieaugušo izglītības jomas profesionālis, kas ir gatavs dalīties ar savām zināšanām, iegūt jaunas prasmes un būt aktīvs EPALE platformā.
Vēstniekiem būs priekšroka turpmākajos EPALE rīkotajos pasākumos (semināros, nodarbībās, meistarklasēs, konferencēs utt.), viņi pirmie uzzinās par EPALE aktualitātēm, varēs piekļūt slēgto grupu saturam un aktivitātēm, kā arī ciešāk sadarboties ar EPALE Latvija, iesakot savas idejas un piedaloties kā vieslektori. EPALE Latvija var informatīvi un finansiāli atbalstīt EPALE vēstnieku pieaugušo izglītības tēmām veltītus pasākumus. 

Vairāk lasiet un piesakieties EPALE platformā. Pēdējā diena anketas aizpildīšanai ir 11. augusts.

2021. gada 12. jūlijs

32 bezmaksas programmēšanas video nodarbības sākumskolas vecuma posma bērniem

Mājaslapā www.atbalstsizcilibai.lv  publicētas 32 bezmaksas programmēšanas video nodarbības sākumskolas vecuma posma bērniem. Nodarbību autors ir Pirmās programmēšanas skolas dibinātājs un skolotājs Raivis Ieviņš. Tās veidotas kā mācību līdzeklis interešu izglītības nodarbībām programmēšanā un līdz ar video nodarbībām izstrādāti arī metodiskie materiāli pedagogiem.

Izglītības attīstības pamatnostādnes 2021.-2027.gadam "Nākotnes prasmes nākotnes sabiedrībai"

Izglītības attīstības pamatnostādnes 2021.-2027.gadam "Nākotnes prasmes nākotnes sabiedrībai
Politikas plānošanas dokumentu datubāze, URL: http://polsis.mk.gov.lv/documents/7122

2021. gada 9. jūlijs

Dalība EPALE seminārā "Pieaugušo mācīšana un mācīšanās: problēmas un risinājumi"

29. jūnijā notika EPALE Latvija organizēts seminārs “Pieaugušo mācīšana un mācīšanās: problēmas un risinājumi".
EPALE aicina noskatīties semināra video ierakstu un piekļūt tajā izmantotajiem materiāliem.
Semināra mērķis ir sniegt praktiskas zināšanas pieaugušo izglītotāju darbā, definēt problēmas un rast risinājumus, cita starpā iepazīstoties ar jēdzieniem andragoģija, pieaugušo izglītība, pedagoģija, definējot mācīšanās rezultātus un pieaugušo mācīšanās specifiku, apskatot motivācijas nozīmi un apgūstot dažādas formas un metodes labāku mācīšanās rezultātu sasniegšanai.
Lai noskatītos video, nepieciešams kļūt par reģistrēto EPALE platformas biedru (reģistrēties iespējams šeit) un pieteikties grupā "Pieaugušo mācīšana un mācīšanās: problēmas un risinājumi"

Dalība NVO pārstāvju sarunā par finansētāju prasībām projektos pēc jaunā nodokļu režīma ieviešanas

Latvijas Pilsoniskā alianse 29. jūlijā plkst.15.00 rīko sarunu par finansētāju, valsts iestāžu un aktivitāšu īstenotāju prasībām un savstarpējo sadarbību esošo finanšu līgumu ietvaros, kas varētu mainīties pēc nodokļu režīma izmaiņām ar š.g 1. jūliju. Saruna notiks attālināti Zoom platformā.

Sarunā aicināti piedalīties pārstāvji no Finanšu ministrijas, Labklājības ministrijas, Kultūras ministrijas, Valsts kontroles, Sabiedrības integrācijas fonda un Valsts kultūrkapitāla fonda.

Sarunas fokusā būs jautājums par to, kā finansētājiem, uzraugiem un aktivitāšu īstenotājiem veiksmīgāk sadarboties esošo finansējuma līguma ietvaros, kas tiek atbalstīti no valsts un pašvaldību budžeta līdzekļiem, lai sasniegtu projektos noteiktos mērķus tai pat laikā nepārkāpjot normatīvo aktu regulējumu. Sarunas mērķis ir rast vienotu izpratni par pārejas periodu, lai ieviestais nodokļu regulējums, kas stājas spēkā š.g. 1. jūliju neietekmētu noslēgto līgumu budžeta tāmes, kā arī plānotos sasniedzamos rezultatīvos rādītāju, ko uzraugi var vērtēt kā neatbilstoši prasībām īstenotas aktivitātes un aprēķināt neattiecināmās izmaksas, ar ko biedrības un nodibinājumi saskārās arī vīrusa Covid-19 radītās pandēmijas laikā, lūdzot finansētāju pretīmnākšanu esošajos finansējuma līgumos.

NVO pārstāvjus aicinām pieteikties sarunai līdz 23. jūlija plkst. 16:00, sūtot e-pastu uz alianse@nvo.lv.

Šis informatīvais materiāls ir sagatavots ar Sabiedrības Integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informācijas saturu atbild Latvijas Pilsoniskā alianse.

Dalība Scratch Conference 2021

Scratch Around the World 2021 - Online Conference for Educators

About this event

Español | Italiano | Português

We hope you can join us on July 22, 2021 for Scratch Around the World, an online conference for educators. The conference will start at 10am EDT and end at 4pm EDT. You can join any time or watch the recordings later.

Imagine, create, and share with educators from around the world! Watch livestream sessions, explore project ideas, and share stories with others.

The event will be recorded, so you can watch the presentations after the conference.

In the days leading up to the conference, you will have opportunities to share videos and projects online, highlighting how you and your learners have been using Scratch to create, connect, and learn.

The conference is available free of charge. When you register, you can choose ONE of the following ticket types:

1) The Conference Ticket allows you to attend all conference sessions, or

2) The Conference Ticket and Social Platform allows you to attend all conference sessions, and also signs you up to meet, chat, and interact with other educators on the Conference Social Platform.

You can view the schedule below. We will email a link to access the event the week before the conference

If you have any questions, please email us at conference@scratch.mit.edu

Thank you to EPAM, Best Buy, and MIT Open Learning for sponsoring this year’s Scratch Conference.

Dalība starptautiskajā eTwinning projektu partneru tirdziņā tiešsaistē

Laiks: 2021.gada 26. augusta plkst. 16:00 – 17:30
Vieta:  tiešsaistē (Zoom platforma)
Mērķauditorija: dažādu priekšemtu skolotāji
Pieteikšanās: līdz 16. augusta plkst 9:00, aizpildot anketu
Maksimālais dalībnieku skaits: 30 skolotāji no Latvijas, Polijas, Somijas un Igaunijas. No Latvijas – 10 skolotāji.

Lai piedalītos, līdz 15.februāra plkst.9:00 sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa, kurā jānorāda savs mācību priekšmets un skolēnu vecums. Pēc tam katram personīgi nosūtīsim Zoom konferences saiti. Aicinām piedalīties visu priekšmetu skolotājus, neatkarīgi no skolēnu vecumposma.

Šajā tirdziņā jums būs iespēja strukturētā veidā:

  • Gūt iedvesmu projekta uzsākšanai;
  • Atrast savu ideju starpvalstu eTwinning projektam, kuru īstenot angļu valodā;
  • Atrast līdzīgi domājušu sadarbības partneri projekta īstenošanai;
  • Rast laiku un vietu, lai iesāktu plānot projektu.

Plašāka informācija

2021. gada 7. jūlijs

Eiropas Parlaments pieņem pagaidu noteikumus cīņai pret bērnu seksuālu izmantošanu tiešsaistē

Eiropas Parlaments pieņēmis pagaidu regulējumu, kas ļaus interneta pakalpojumu sniedzējiem turpināt brīvprātīgi apkarot pret bērniem vērstas seksuālas vardarbības atspoguļošanu tiešsaistē.

Reaģējot uz satraucošo faktu, ka pandēmijas laikā internetā parādās arvien vairāk tādu materiālu, kuros atspoguļota vardarbība pret bērniem, Parlaments, 537 deputātiem balsojot “par”, 133 — “pret” un 24 deputātiem atturoties, pieņēma regulu, kuras mērķis ir efektīvāk aizsargāt bērnus pret seksuālu vardarbību tīmekļa e-pasta, tiešsaistes tērzētavu un ziņapmaiņas vidē.

Aprīlī panāktā vienošanās paredz ieviest pagaidu atkāpes no Direktīvas 2002/58/EK 5. panta 1. punkta un 6. panta 1. punkta, kas aizsargā saziņas un informācijas plūsmas datu konfidencialitāti. Jaunās regulas darbības termiņš ir ierobežots — tā būs spēkā ne ilgāk kā trīs gadus. Ja šajā laikā tiks izstrādāts un pieņemts pastāvīgs tiesiskais regulējums cīņai pret bērnu seksuālu izmantošanu tiešsaistē, šīs regulas darbību varēs izbeigt arī ātrāk.

Pakalpojumu sniedzēju brīvprātīga iesaistīšanās

Jaunie noteikumi, gan nenosakot to par obligātu pienākumu, paredz, ka tīmekļa e‑pasta, tiešsaistes tērzētavu un ziņapmaiņas pakalpojumu sniedzēji varēs brīvprātīgi turpināt apzināt un izņemt saturu, kurā atspoguļota seksuāla vardarbība pret bērniem, un ziņot par šiem konstatējumiem. Pakalpojumu sniedzēji varēs vērsties arī pret pāridarītāja centieniem tiešsaistes vidē izveidot emocionālu saikni ar bērnu (tā dēvēto iedraudzināšanu) un ziņot par aizdomīgiem gadījumiem tiesībaizsardzības un tiesu iestādēm vai organizācijām, kas sabiedrības interesēs cīnās pret bērnu seksuālu izmantošanu.

Pakalpojumu sniedzējiem būs jāizmanto tādas tehnoloģijas, kas vismazāk pārkāpj privātumu.

Materiāli, kuros atspoguļota seksuāla vardarbība pret bērniem

Tiešsaistē ievietotu materiālu, kas atspoguļo seksuālu vardarbību pret bērniem, var atklāt, izmantojot speciālas tehnoloģijas, kas skenē saturu, piemēram, attēlus un tekstu vai informācijas plūsmas datus. Analizēt attēlus un videomateriālus palīdz jaucējalgoritmi, savukārt teksta vai informācijas plūsmas datu analizēšanai, kas tiek veikta, lai atklātu iedraudzināšanu tiešsaistē, tiek izmantoti klasifikatori un mākslīgais intelekts.

Jaunie noteikumi neattieksies uz audiosaziņas skenēšanu.

Spēcīgāka privātuma aizsardzība

Eiropas Parlamenta deputāti uzstāja uz to, ka ir jāizveido pienācīgas procedūras un pārsūdzības mehānismi, lai tie, kuri uzskata, ka minētajos procesos ir pārkāptas viņu tiesības, varētu iesniegt sūdzības. Pakalpojumu sniedzējiem būs arī obligāti jāveic iepriekšēja ietekmes novērtēšana un konsultēšanās par izmantotajām skenēšanas tehnoloģijām ar dalībvalstu datu aizsardzības iestādēm.

Citāts 

Ziņotāja Birgita ZIPELE (S&D, Vācija) pēc balsojuma teica:

“Seksuāla vardarbība pret bērniem ir šaušalīgs noziegums un cilvēktiesību pārkāpums. Mums ir efektīvāk pret to jācīnās, jāvērš kriminālvajāšana pret lielāku skaitu pārkāpēju un jānodrošina labāka aizsardzība vardarbības upuriem. Šodien atbalstītie noteikumi ir kompromiss starp vajadzību atklāt bērnu seksuālo izmantošanu un lietotāju privātuma aizsardzību. Iespējams, tas nav ideāls risinājums, taču to varēsim reāli izmantot turpmākos trīs gadus. Tagad Komisijai ir steidzami jānāk klajā ar priekšlikumu pastāvīgākam risinājumam. Tā pamatā vajadzētu būt šajos pagaidu noteikumos iestrādātajām datu aizsardzības garantijām, tās papildinot ar mērķtiecīgāku privātas saziņas skenēšanu.”

Turpmākie soļi

Tagad šī regula vēl ir oficiāli jāpieņem Padomei, un tad to publicēs “Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī”. Regula stāsies spēkā trešajā dienā pēc publicēšanas.

Vispārēja informācija

Minētās izmaiņas tiesiskajā regulējumā bija nepieciešamas, lai pēc ES Elektronisko sakaru kodeksa pilnīgas spēkā stāšanās 2020. gada decembrī interneta pakalpojumu sniedzēji varētu turpināt brīvprātīgi apkarot saturu, kurā atspoguļota seksuāla vardarbība pret bērniem.

Komisija plāno vēl šogad nākt klajā ar priekšlikumu ilgstošākam šīs problēmas risinājumam.

 
 
 

Informatīvais seminārs par grantu shēmas konkursu “Atbalsts biznesa ideju īstenošanai Latgalē”

2021. gada 14. jūlijā no plkst. 10:00 līdz 12:00, attālināti, izmantojot ZOOM platformu, notiks informatīvais seminārs, kurā Latgales plānošanas reģions iepazīstinās ar EEZ grantu programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbībā” neliela apjoma grantu shēmas atklātā projektu iesniegumu konkursa “Atbalsts biznesa ideju īstenošanai Latgalē” nosacījumiem.

Interesenti aicināti pieteikties dalībai seminārā līdz 2021. gada 12. jūlijam šeit: https://forms.gle/FoPa2BPvn5Z4mv417

Reģistrētajiem dalībniekiem pirms semināra uz e-pastu tiks izsūtīta piekļuves informācija.

Grantu shēmas konkursa mērķis ir sniegt atbalstu projektiem, kuros īsteno jaunu biznesa ideju un rada vismaz vienu jaunu darba vietu Latgales reģionā. Konkursa ietvaros tiks atbalstītas gandrīz visas uzņēmējdarbības jomas un atbalstam var pieteikties jebkura fiziska un juridiska persona (mazais vai mikro uzņēmums), kas savu saimniecisko darbību veic Latgales reģionā. Projektu iesniedzēji, īstenojot jaunu biznesa ideju, varēs saņemt atbalstu jaunu produktu vai pakalpojumu radīšanai, esošu produktu uzlabošanai, ražošanas jaudas būtiskai palielināšanai vai ražošanas procesu būtiskai maiņai, kā arī esošu pakalpojumu efektivitātes uzlabošanai. Atbalsta intensitāte ir līdz 55% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām, atbalsts vienam projektam: 5000 – 10000 EUR. Projekta iesniegumu iesniegšanas termiņš ir 2021. gada 21. septembris.

SEMINĀRA PROGRAMMA

9:55      Ierašanās “ZOOM” platformā

10:00    Semināra atklāšana

Iruma Kravale, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Attīstības instrumentu departamenta direktore

Norvēģijas Vietējo un reģionālo varas iestāžu asociācijas (KS) pārstāvis – TBC

10:20    Projektu konkursa “Atbalsts biznesa ideju īstenošanai Latgalē” atbalsta saņemšanas nosacījumi un pieteikšanās

Andra Minkeviča, Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centra grantu shēmas koordinatore

11:00    Aktuālais atbalsts lauku teritorijas uzņēmējdarbības idejām

Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma „Atbalsts LEADER vietējai attīstībai apakšpasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar SVVA stratēģiju”.

Inga Krekele, Biedrība “Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība “Kaimiņi”

11:20    Citas atbalsta programmas uzņēmējdarbībai

Andris Kucins, Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centra vadītājs

11:40    Jautājumi un atbildes

Par grantu shēmas konkursu vairāk vari uzzināt šeit.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai.

2021. gada 2. jūlijs

Logos: tehnoloģijas labākai izglītībai

2021. gada 16. un 17. augustā tiešsaistē aicinām uz Skola2030  ikgadējo konferenci, kura šoreiz notiks kā ideju, pieredzes apmaiņas un diskusiju forums par tehnoloģiju lomu izglītībā šobrīd un nākotnē. Pieteikšanās līdz 10. augustam. Dalībnieku skaits darbnīcās ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties  laikus.  

Konferencē izvērtēsim aizvadītā mācību gada pieredzi ierobežojumu un mainīgas situācijas apstākļos, tostarp mācīšanos attālināti, iedvesmosimies no inovatīvu skolu, skolotāju un skolu vadītāju (kā Latvijas, tā ārvalstu) pieredzes, darbnīcās vērosim skolu pieredzes demonstrējumus. Konference domāta visu vecumposmu un mācību priekšmetu izglītības praktiķiem pirmsskolu, vispārizglītojošo un profesionālās izglītības skolu skolotājiem, vadītājiem un metodiķiem, kā arī rīcībpolitikas veidotājiem.

Programmā piedāvājam 6 diskusijas, 5 priekšlasījumus un 70 darbnīcas, no kurām katrs varēs izvēlēties un izveidot savu programmu, atbilstoši interesēm un vajadzībām.

Kā orientēties piedāvājumā?

Piesakoties konferencei, lūdzu, izvēlieties:

  • 1. dienā (16. augustā) vienu  no trim paralēlajām diskusijām katrā no laika posmiem;
  • 2. dienā (17. augustā) vienu no teju 20 paralēlajām sesijām katrā no laika posmiem.

Satura virzieni un #mirkļbirkas

Lai palīdzētu orientēties programmā katrai satura vienībai atradīsiet apzīmējumus, kas noradīs, kam saturs primāri varētu būt noderīgs. Uz to norādīs #mirkļbirkas, kā arī četri tematiskie virzieni; jomas (kā tehnoloģijas izmantot, apgūstot saturu un caurviju prasmes), pieeja (kā īstenot mācību procesu, izmantojot tehnoloģijas), piekļuve (kā izglītības tehnoloģijas var palīdzēt iekļaut katru bērnu), organizācija (kā ar tehnoloģijām efektīvāk pārvaldīt izglītības iestādi).

Visām prezentācijām angļu valodā būs nodrošināti subtitri vai sinhronais tulkojums latviešu valodā. 

Galveno runātāju priekšlasījumus un diskusijas ikviens varēs vērot arī tiešraidē (Skola2030 FB, www.skola2030.lv, straume.lmt.lv)

 
 
Vairāk šeit

2021. gada 15. jūnijs

Dalība nodarbībā "EPALE platformas iespējas un lietošana”

EPALE akadēmijas ietvaros notika nodarbība "EPALE platformas iespējas un lietošana”.

Praktiskā nodarbība notika 2021. gada 15. jūnijā no plkst. 11.00 līdz 12.00 tiešsaistē Zoom platformā, un to vadīja EPALE Nacionālā atbalsta dienesta darbinieki. 

Lai noskatītos video, nepieciešams kļūt par reģistrēto EPALE platformas biedru (lai reģistrētos, spied šeit>>) un pieteikties grupā "EPALE platformas iespējas un lietošana".

2021. gada 9. jūnijs

Pētniecības un inovāciju programmas “Apvārsnis Eiropa” atklāšana

KAD: 2021.gada 18. jūnijā

LAIKS: 11.00 - 13.00

PASĀKUMS: Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas „Apvārsnis Eiropa” atklāšanas pasākums Latvijā

MĒRĶIS: vairāk uzzināt par programmu un tās mērķiem, potenciālu Latvijai, kā arī iepazīties ar programmas  “Apvārsnis 2020” trīs projektu īstenotāju pieredzi.

PIEDALĀS izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, Eiropas Komisijas ģenerāldirektors pētniecībā un inovācijās Žans-Ēriks Pakē (Jean-Eric Paquet).

REĢISTRĀCIJA šeit.

KURZOOM platformā; Zinātne Latvijai Youtube kontā; “Apvārsnis Eiropa” Nacionālā kontaktpunkta Facebooktiešraidē.

VALODA: angļu valodā.

KONTEKSTS

“Apvārsnis Eiropa” ir Eiropas Savienības (ES) pētniecības un inovāciju programma 2021.- 2027. gada periodam, kas turpinās līdzšinējo programmu “Apvārsnis 2020”. Programmas “Apvārsnis Eiropa”kopējais finansējums ir 95,5 miljardi eiro, padarot to par visu laiku vērienīgāko un ambiciozāko pētniecības un inovāciju programmu ES.

Programmas “Apvārsnis 2020” (2014.-2020.) konkursos Eiropas Komisijas atbalstu ir ieguvuši 511 dalībnieki no Latvijas un attiecīgi 411 projekti piesaistījuši finansējumu 112,9 miljonu eiro apmērā, kas vairāk nekā divas reizes pārsniedz Latvijas dalībnieku finansējumu iepriekšējā - 7. ietvara programmā (2007.-2013.). Programma “Apvārsnis 2020” ir devusi būtisku atbalstu Latvijas pētniecības un inovācijas sektoram un veicinājusi starptautisko sadarbību. Augstie „Apvārsnis 2020” rezultāti parāda Latvijas zinātnes un inovāciju pieaugošo potenciālu Eiropas mērogā un ļauj ar nepacietību gaidīt līdzvērtīgus vai pat lielākus panākumus „Apvārsnis Eiropa” programmā.

“Apvārsnis Eiropa” pamatā ir izvirzīts trīs pīlāru modelis, kura ietvaros atbalstīs atvērto zinātni, globālo izaicinājumu risināšanu un rūpniecības konkurētspēju un atvērto inovāciju, papildus atbalstot arī Eiropas pētniecības telpas stiprināšanu. “Apvārsnis Eiropa” programma sniedz iespēju attīstīt inovatīvas un konkurētspējīgas pētniecības idejas gan individuālu projektu līmenī Marijas Sklodovskas Kirī aktivitāšu projektos, gan Eiropas Pētniecības padomes grantu projektos. Tāpat organizācijām un pētniekiem ir iespēja  darboties lielās grupās  jeb konsorcijos kādā no tematisko kopu projektiem, kā arī attīstīt jaunuzņēmumus,  mazos un vidējos uzņēmumus, radot izcilas inovācijas un risinājumus, piedaloties Eiropas Inovāciju padomes projektu konkursos. “Apvārsnis Eiropa” programmā ir ieviestas partnerības un uzdevumu kopas jeb misijas, lielāks uzsvars tiek likts uz dzimumu līdztiesības, atvērtās zinātnes un ilgtspējības principiem, lai kopīgi veicinātu pāreju uz zaļāku, digitālāku un klimata neitrālāku Eiropu.

Pasākumu organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Valsts izglītības un attīstības aģentūras (VIAA) programmas “Apvārsnis Eiropa” Nacionālo kontaktpunktu un Latvijas Zinātnes padomi. Informatīvi atbalsta Ekonomikas ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Labs of Latvia.

FB pasākums atrodams: https://fb.me/e/3wo5m6zBf

2021. gada 8. jūnijs

Notiks Erasmus+ kontaktseminārs par neformālās izglītības metožu izmantošanu

Laikā no 2021. gada 13. jūlija līdz 2021. gada 16. jūlijam Rumānijas Erasmus+ nacionālā aģentūra organizē Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ nacionālo aģentūru starptautiskās sadarbības pasākumu (TCA) – tiešsaistes kontaktsemināru "Savienotājs 6.0. Pasaules apvienošana ar neformālas digitālas izglītības palīdzību" (Connector 6.0. Connecting the world by non-formal digital learning). 

Semināru organizē labās prakses un pieredzes apmaiņai saistībā ar semināra tēmu un kontaktu veidošanu projektu pieteikumu izstrādei jaunajā Erasmus+ programmā. Tiešsaistes seminārā aicinām pieteikties skolu, profesionālās, pieaugušo un augstākās izglītības sektora speciālistus, kurus interesē neformālās izglītības metožu izmantošana, starptautiska sadarbība, labās prakses un pieredzes apmaiņa, kā arī Erasmus+ projektu izstrāde.

Detalizēta informācija par semināru: ?d=Erasmus_TCA_Connector_Rumanija.pdf

Pasākuma darba valoda – angļu.

Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots. Latvijas pārstāvjiem seminārā pieejamas 4 vietas (katrā izglītības sektorā – 1 vieta).

Pietiekšanās semināram, aizpildot tiešsaistes pieteikuma veidlapu, un vienlaikus nosūtot dalībnieka CV Europass formātā uz elektroniskā pasta adresi vineta.straume@viaa.gov.lv. Veidlapas aizpildīšanas valoda – angļu. VIAA organizēs dalībnieku atlasi, balstoties uz pieteikuma veidlapās norādīto informāciju. Pieteikuma iesniegšana notiek līdz 2021. gada 18. jūnijam. 

Lūdzam iepazīties ar svarīgu informāciju par Erasmus+ TCA pasākumiem: šeit

Pasākumu finansē no 2020. gada Erasmus+ TCA konkursa budžeta.

Papildu informācija:

VIAA Erasmus+ programmas departamenta
Stratēģisko partnerību nodaļas
vecākā programmas speciāliste
Vineta Straume
Tālrunis: 67559501
E-pasts: vineta.straume@viaa.gov.lv

Atvērta pasākumu pieteikšana Erasmus dienām 2021

No 1. jūnija ir atvērta pasākumu pieteikšana iniciatīvā Erasmus dienas, kas notiks no 14. līdz 16. oktobrim. Šajās 3 dienās Erasmus+ projektu īstenotāji un profesionāļu tīkli no visiem izglītības sektoriem ir aicināti organizēt dažādus pasākumus, komunicējot Eiropas vērtības, ieguvumus no mobilitātes un Erasmus+ projektu rezultātus.

Pasākumus Erasmus Dienu laikā aicinātas rīkot organizācijas, kuras īsteno vai ir īstenojušas Erasmus+ projektus un vēlas dalīties pieredzē un projektu rezultātos, stāstīt par Erasmus+ iespējām un iedrošināt izmantot programmas iespējas tos, kuriem vēl nav šādas pieredzes. 

Projektu īstenotāji Erasmus dienās aicināti piedalīties ar dažāda formāta pasākumiem, piemēram, tiešsaistes semināriem, zibakcijām, izstādēm, izglītojošām nodarbībām, projektu pieredzes stāstu publicēšanu sociālajos medijos un cita veida aktivitātēm. Ņemot vērā ar Covid-19 izplatību saistītos riskus, šogad projektu īstenotāji aicināti rīkot pasākumus, ievērojot attiecīgajā laika periodā valstī noteiktos drošības noteikumus, tai skaitā pulcēšanās ierobežojumus, un uzsvaru likt uz tiešsaistes pasākumiem un tādiem pasākumiem, kuros kombinēta dalība klātienē un tiešsaistē.

Pasākumus var pieteikt Erasmus dienu mājaslapā, kur tie tiks iekļauti kalendārā kopā ar pasākumiem, kas notiek visā Eiropā. Pasākuma informācija jāiesniedz latviešu valodā. Vairāk informācijas par pasākumu pieejama VIAA mājaslapas sadaļā Erasmus+ » #ErasmusDienas, kurā atrodama arī Erasmus dienu vizuālā identitāte. 

Erasmus dienas ir Francijas nacionālās Erasmus+ aģentūras iniciatīva, kuru atbalsta Eiropas Komisija un kura notiek kopš 2017. gada.

2021. gada 7. jūnijs

Gatavojamies ANO Augsta līmeņa politiskajam forumam 2021 (HLPF 2021)

Kas ir HLPF?

ANO augsta līmeņa politiskais forums ir galvenā ANO institūcija, kas veltīta ilgtspējīgai attīstībai. Tā pamatuzdevums ir sekot līdzi 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai, kas noteikti Ilgtspējīgas attīstības programmas 2030. gadam ietvaros. Augsta līmeņa politiskais forums notiek astoņas dienas reizi gadā ANO Ekonomisko un sociālo lietu padomes pārraudzībā.

2018. gadā Latvija gatavoja un prezentēja savu brīvprātīgo nacionālo pārskatu par IAM īstenošanu (Voluntary National Report, VNR). LAPAS kopā ar citām NVO gatavoja papildziņojumu. Nākamreiz Latvija to darīs 2023. gadā.

Kā iesaistīties HLPF 2021?

Augsta līmeņa politiskais forums par ilgtspējīgu attīstību 2021. gadā notiks no 2021. gada 6. jūlija līdz 15. jūlijam virtuālā formātā. Šī gada tēma būs “Ilgtspējīga un noturīga atveseļošanās pēc COVID-19 pandēmijas, kas veicina ilgtspējīgas attīstības ekonomisko, sociālo un vides dimensiju: iekļaujoša un efektīva ceļa izveidošana programmas 2030 sasniegšanai darbības desmitgades kontekstā ilgtspējīgai attīstībai".

Aicinām pieteikties un piedalīties SDG Watch Europe un Action4SD rīkotajā vebinārā – darbnīcā nacionāla līmeņa koalīcijām un tīkliem, kas strādā ar ilgtspējīgas attīstības mērķu jautājumiem 14.06.2021. no plkst. 14.00 līdz 16.00 (CET).

Pasākumā tiks spriests par to, kā šī gada Eiropas VNR valstis gatavojas ziņošanai ANO, kā tiek iesaistīta pilsoniskā sabiedrība un kas ir nepieciešams, lai mudinātu valdības padarīt VNR pēc iespējas politiski godīgākas un ietekmīgākas. Plānots izrunāt arī par pašreizējām plānotajām pilsoniskās sabiedrības aktivitātēm saistībā ar šī gada HLPF tēmu, kā arī organizatori dalīsies ar dažādām pilsoniskās sabiedrības iespējām iesaistīties HLPF.

 REĢISTRĒŠANĀS LĪDZ 10.06.2021